Jak wyhodować własny imbir w domu – przedstawiamy instrukcję krok po kroku – to prostsze niż myślisz
Cudowna roślina, którą możesz mieć zawsze pod ręką. Jak wyhodować imbir na swoim parapecie.
Nie dziwu rosnąca popularność imbiru. To roślina, która może być przyprawą lub lekarstwem. Świetnie smakuje i ma dużo właściwości zdrowotnych. Jest świetnym antidotum na nudności. Ta informacja powinna szczególnie zainteresować kobiety w ciąży, gdyż w początkowym okresie ten symptom odmiennego stanu dokuczać.
A imbir to środek naturalny. Sprawdza się także podczas kłopotów z trawieniem i z żołądkiem. Ułatwia szybsze opróżniane go i zmniejsza uczucie ciężkości po jedzeniu.
Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne jest doskonały dla amatorów intensywnych ćwiczeń, którzy po treningu mogą cierpieć na ból mięśni. Imbir łagodzi też ból kości i stawów. Jego właściwości przeciwbólowe sprawdzają się również podczas menstruacji – jest podobnie skuteczny co ibuprofen.
Często też jest dodawany do herbaty w sezonie grypowym, dla rozgrzania i uodpornienia organizmu, a także w trakcie choroby, gdyż pobudza system immunologiczny do walki z bakteriami i wirusami, a także rozrzedza wydzielinę płucną.
Oprócz tego imbir nadaje po prostu świetny smak potrawom.
Imbir sprawdza się więc w kuchni i w apteczce. Trudno go przedawkować, ale jeżeli chcemy mieć go kiedykolwiek potrzebujemy lub mamy ochotę, musimy założyć małą uprawę w swoim domu.
Potrzebujesz do tego trochę miejsca na parapecie sprawdzonej i nieopryskanej chemią sadzonki, najlepiej z centrum ogrodniczego. Kup tam w dobrze odsączoną i bogatą ziemię oraz szeroką, ale płytką doniczkę (doniczki), pamiętając, że korzenie imbiru rosną poziomo.
Jeżeli zaopatrzysz się już w to wszystko, postępuj wg tych kroków:
Zanurz na noc korzeń imbiru w wodzie. Umieść trochę ziemi w doniczce, następnie włóż korzeń zielonymi oczkami do góry o przykryj 3-3. cm warstwą ziemi.
Obficie podlej całą zawartość doniczki. Umieść doniczkę w ciepły, miejscu, ale nie eksponowanym za bardzo na słońce. Podlewaj regularnie i bądź cierpliwy. Na pierwsze pędy musi poczekać kilka tygodni.