Ponieważ są proste w wykonaniu, najlepiej sprawdzają się domowe nawozy do truskawek. Nawozy powinny być stosowane wiosną, aby zapewnić duże zbiory.

W gorące dni ciepłe, słodkie i pachnące truskawki uprawiane w ogrodzie stanowią pyszną przekąskę. Niezbędne są zdrowe zbiory.

Pozwólmy im zbierać szypułki i liście, gdy są jeszcze wilgotne. Nie ma potrzeby stosowania pestycydów. Można także uprawiać własne warzywa. Rośliny można nawozić w drugim roku po ich zasadzeniu. Nawozić rośliny należy po stopnieniu śniegu. Przed nawożeniem upewnij się, że pozbyłeś się chwastów.

Nawóz z chleba

Twoje truskawki można również nawozić drożdżami. Stworzą one doskonałe środowisko dla dużych owoców. Drożdże mogą zwiększyć plony, przyciągnąć pożyteczne dzikie zwierzęta i zakwasić glebę. Ich wykonanie jest bardzo proste. Dodaj wody, aby uzyskać stary chleb, a następnie obciąż go, aby zapobiec wysychaniu. Pozwól chlebowi fermentować przez 6-10 dni. Roztwór należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1-10.

Aby chronić i odżywiać truskawki, użyj pokrzywy

Ta magiczna mieszanka chroni truskawki przed szkodnikami. W recepturze nawozu zawarte są wszystkie niezbędne składniki. Jest to łatwo przyswajalny potas, azot i inne składniki odżywcze niezbędne do wzrostu roślin. Potrzebne będzie wiadro pokrzyw oraz trochę soli. Składniki należy mieszać dwa razy dziennie, a następnie dodać wody, aby je bardziej rozcieńczyć.

Kwaśne mleko

Do wzrostu owoców świetnie nadają się przetwory z kwaśnego mleka. Dobrym pomysłem jest mieszanie sfermentowanych produktów mlecznych z humusem, obornikiem i popiołem drzewnym. Tworzy to kwaśne środowisko, które jest korzystne dla wzrostu i rozwoju owoców. Aby pozbyć się roztoczy, można spryskać truskawki mieszanką mleka i wody.

Obornik drobiowy

Ze względu na wysoką zawartość azotu, obornik drobiowy jest doskonałym wyborem. Obornik drobiowy jest dobrym wyborem, ponieważ zawiera dużo azotu. Rośliny truskawek nie urosną duże i pełne smaku, jeśli nie będą nawożone obornikiem drobiowym. Najlepszym sposobem zapobiegania kruchości truskawek jest stosowanie obornika w płynie. Należy go pozostawić na 3 dni, aby truskawki mogły zakwitnąć.

Po dobrych zbiorach uzyskujesz ochronę 2 w 1 przed szkodnikami

Jest to najlepszy sposób ochrony truskawek przed szkodnikami i jednoczesnego zapewnienia im niezbędnych składników odżywczych. Oto mój sprawdzony przepis z kilkoma pomocnymi wskazówkami.

Składniki:

  • 1 filiżanka popiołu drzewnego
  • 1-2 l wrzącej wody
  • 2 g nadmanganianu potasu
  • 2 g sproszkowanego kwasu borowego
  • 1 łyżeczka jodyny

Sposób przygotowania:

Połącz wodę z popiołem. Po ostudzeniu wody wymieszaj pozostałe składniki. Pozostaw wodę do całkowitego ostygnięcia. Popiół można odcedzić i wykorzystać do nawożenia roślin truskawek. Nawóz należy zastosować przed kwitnieniem truskawek.

Tak radzą ogrodnicy, którzy już to przerabiali.

Ochrona przed szkodnikami i grzybami – wywar z mniszka lekarskiego i czosnku

Szarej pleśni można zapobiegać, stosując mniszek lekarski. Należy połączyć 500 g mniszka lekarskiego z 10 l wody. Przecedzić mieszaninę i spryskać rośliny.

Do odstraszania szkodników i patogenów można przygotować wywar z czosnku. W rondlu należy zagotować 10 l wody. Do wody należy dodać skórkę wraz z 2 ząbkami czosnku. Środek ten można stosować do zabijania szkodników, takich jak mszyce, zamiast odwaru z liści mniszka lekarskiego.

Nie oznacza to jednak, że nie należy stosować nawozów. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie słabego roztworu jodyny. Słabym roztworem jodyny można spryskiwać truskawki przed kwitnieniem. Należy zmieszać 10 ml jodyny z 10 litrami wody. Truskawki należy opryskiwać raz na 10 dni.

error: Treść zabezpieczona !!