Dlaczego ręce drętwieją – nie bagatelizuj tego – Oto 7 groźnych chorób, z tym związanych

Objawy choroby to między innymi obrzęk, zgorzel czy separacja skrzeplin.

Osteochondroza

Osteochondroza to schorzenie degeneracyjne kości. Gdy choroba zaatakuje kręgosłup szyjny, może spowodować uszkodzenie nerwów w tej okolicy.

Skutkiem takiego uszkodzenia może być drętwienie rąk, ból głowy czy problemy z koordynacją. Jeśli zauważysz u siebie takie objawy zacznij kontrolować postawę, wykonuj specjalną gimnastykę, ale przede wszystkim umów się na wizytę lekarską w celu skonsultowania tej patologii.

Zespół cieśni nadgarstka

Często występuje u osób, których praca jest dość monotonna (np. programiści, muzycy, szwaczki). W tych zawodach wykonuje się wielokrotne powtarzające się ruchy palców. Może to powodować obrzęk ścięgien, które przechodzą przez wąski kanał w nadgarstku.

Obrzęknięte ścięgna mogą uciskać na nerw w kanale, co skutkuje mrowieniem i drętwieniem dłoni. Objawy te zauważalne są szczególnie rano.

Stwardnienie rozsiane

W tej chorobie następuje uszkodzenie tkanki nerwowej mózgu i rdzenie kręgowego, co prowadzi do zakłóceń w przesyle impulsów nerwowych. Czucie w ręce jest zmniejszone, a chory może często odczuwać drętwienie. Jeśli wykluczone są wszystkie inne przyczyny długotrwałego drętwienia, warto zwrócić się o radę do neurologa.

error: Treść zabezpieczona !!